کلیپ عروسی

کلیپ عروسی با ویدیو کلیپ به عملی اطلاق می شود که توسط تدوینکار فیلم های مجلسی تصاویر و ویدیو های تهیه شده میکس و مونتاژ شده و سپس در قالب یک کلیپ ویدیویی برای نمایش در داخل تالار سر مجلسی و یا داخل فیلم های عروسی مورد استفاده قرار میگیرد.

کلیپ عروسی

کلیپ عروسـی به حالت و روش های مختلفی بر اساس مهارت و هنر تدوینکار و یا طراح کلیپ انجام می شود . برخی از این کلیپ ها بصورت تدوین روی دوربین بر اساس سناریو و برخی دیگر بر اساس نوع فیلم گرفته شده انجام می شود .

در بحث کلیپ عروسـی برای سفارش باید یکسری نکاتی را در نظر داشت که در این مقاله قصد داریم هم از نگاه کسی که میخواهد کلیپ عروسی سفارش دهد به این مقوله بپردازیم.

کلیپ عروسی

  • کلیپ عروسی از نگاه مشتری :

کلیپ عروسی با قیمت های مختلفی در بازار توسط آتلیه داران و استودیو های فیلمبرداری انجام می شود که از قیمت های مختلفی بر اساس نوع شهر و میزان توان سفارش دهنده متغیر می باشد .

اگر قصد دارید کلیپ عروسی را سفارش دهید اما نمی دانید به چه روشی عمل کنید ما در این بحث به صورت خلاصه برای شما مراحل را توضیح و شرح میدهیم که می توانید مطابق این راهنما سفارش ساخت و طراحی ویدیو کلیپ عروسی را انجام دهید.

ابتدا بودجه مورد نظر را مشخص کنید. اگر از بودجه کافی برخوردار هستید و دنبال کار تاپ هستید می توانید سفارش برگزاری کلیپ عروسی در خارج از کشور را انجام دهید. برای اینکار می توانید با شماره ۰۹۱۷۵۰۲۳۵۲۰ در این زمینه مشاوره کنید و اطلاعات لازم و هزینه های جاری مرتبط با برگزاری و ساخت کلیپ عروسی در خارج از کشور شهر ترکیه را پرس و جو کنید. اطلاعات تماس با ما

اگر بودجه کافی برای خارج ندارید و میخواهید در داخل کشور اینکار را انجام دهید بهتر است در نگاه اول استودیو و آتلیه ای که قصد سفارش آن را دارید تحقیق و پرسش کنید و انتخابی که میخواهید انجام دهید را هوشمندانه انجام دهید . چرا که هزینه شما کم نیست و امکان برگشت هزینه برای شما وجود نخواهد داشت.

به هر استودیو و آتلیه ای مراجعه کردید ابتدا از آنها نمونه کار بخواهید کلیه استودیو ها نمونه کارهایی دارند که برای عروس و داماد نمایش میدهند و به انتخاب یکی از روش ها و تکنیک ها کلیپ عروسی را تهیه میکنند.

هزینه ها از ۳ میلیون تا ۵۰ میلیون متغیر می باشد و بستگی به سناریو و نوع کاری که قصد انجام آن را دارید متغیر می باشد . برای اینکار شما یک هفته قبل از عروسی اینکار را انجام می دهید. هزینه آرایشگاه عروس، ماشین عروس، اجاره ویلا، باغ، مکان و یا غیره ،تجهیزات فیلمبرداری، سناریوی کلیپ و سفر هایی که ممکن است برای تصویر برداری برید را همگی به حساب شما نوشته می شود.

کما اینکه همه اینکارها را  همان استودیو و چه شما  انجام دهید شامل هزینه خواهد بود . بهتر است ابتدا ۳۰ تا ۵۰ درصد مبلغ را به عنوان بعانه به استودیو پرداخت کنید و مابقی را بعد از تحویل و پسند کردن کار تسویه کنید.

فروش کلیپ آماده ادیوس

آرایشگاه عروس، گل فروشی و تمامی جاهایی که قرار است برای تصویر برداری بروید را از قبل خود شما یا استودیو هماهنگ کند تا زمان کافی به دور از دغدغه را داشته باشید.

ساخت کلیپ عروسی و تصویر برداری آن سخت و زمانبر می باشد. در تمامی مراحل تصویر برداری حوصله به خرج داده و خونسرد باشید. کار خوب در گرو صبر و حوصله می باشد لذا زیاد غر نزنید و بزارید تا استودیو کار خود را انجام دهد.

هزینه تهیه عکس در طول کلیپ، هزینه آلبوم عکس، کلیپ های کوتاه گرفته شده برای میکس فیلم اصلی همگی هزینه هایی جدا دارند پس دقت کنید از استودیو چه چیزی میخواهید تا شامل هزینه های اضافی نشوید.

اگر دنبال ژست و حالت های مختلف عکاسی در بیرون باشید خود استودیو نمونه های را برای شمال خواهد داد . یا اینکه می توانید از طریق سایت لیناسافت این لینک نمونه های ژست را انتخاب و در طول ساخت کلیپ از استودیو بخواهید تا برای شما به همان مدل عکاسی کند.

زیاد به حرف استودیو ها اینکه ما اله می کنیم بله میکنیم توجه نکنید و حسن انجام کار به موقع و کیفیت کارها را مد نظر قرار دهید. سعی کنید هزینه های اضافی را نتراشید و بصورت کاملا جمع و جور کار را انجام دهید. هزینه میکس و تدوین فیلم روز عروسی هم هزینه ای است که می توانید کلیپ های گرفته شده را در داخل این فیلم مورد استفاده قرار دهید.

حتما راش فیلم و تصاویر را از استودیو بحویل بگیرید. هیچ استودیویی حق نکهداری اسناد را ندارد و خلاف اینکار جریمه و تعزیرات قضایی را همراه دارد و حق شما مشتری است تا سفارش گرفته شده را تمام و کمال از تصویر بردار تحویل بگیرید . اگر تصویر بردار از شما هزینه فضا و هارد می کند می توانید با هزینه اندک یک هارد ۱ ترا خرید کرده و فایل های اصلی را برای شما روی هارد تحویل دهد.

عکس های گرفته شده در بیرون بصورت زست را حتما انتخاب و بهترین حالت ها را با سلیقه خودتون انتخاب کنید. بهترین عکس را روی شاسی اندازه ۵۰ در ۷۰ یا ۱۰۰ در ۱۵۰ چاپ کنید .تا در داخل تالار عروسی جلوی سن قرار دهید.

فیلم و کلیپ ساخته شده را در تالاری برگزار کنید که از سیستم تصویری سینمایی و باند صدای مناسبی برای پخش کلیپ های شما برخوردار باشد. اینکار را به عهده تصویر بردار صحنه بزارید تا اینکار را انجام دهد.

بعد از اتمام مراسم کلیپ ساخته شده را حتما در داخل فیلم های اصلی عروسی که بعدا تدوین و میکس خواهد شد استفاده کنید تا به یادگار همیشه بماند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *